sobota, 27 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Sergiusza, Teofila, Zyty| CZ: Jaroslav
/

Półfinałowa bitwa nabiera mocy | 08.04.2021

Półfinałowa seria pomiędzy hokeistami Trzyńca i Mladej Bolesławi nabiera rozpędu. W czwartkowy wieczór ze zwycięstwa 3:1 radowali się "Łyżwiarze" z Mladej Bolesławi, którzy wyrównali na własnym stadionie stan rywalizacji na 2:2. W niedzielę w Werk Arenie zaplanowano piątą bitwę.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
W półfinale mamy remis 2:2. Fot. dla "Głosu": ZENON KISZA

Stalownicy, podobnie jak w środowym meczu, wyszli na prowadzenie (6. M. Stránský), ale gospodarze jeszcze w pierwszej tercji wyrównali (17. Jääskeläinen), a w 6. minucie drugiej odsłony z kija byłego napastnika Trzyńca, Davida Cienciali, strzelili zwycięskiego gola. Na 3:1 poprawił wynik meczu w 59. minucie strzałem do pustej bramki Ševc.

W niedzielę seria grana do czterech zwycięstw zagości w Werk Arenie. Początek pojedynku ustalono na 15.00, a więc jeszcze przed wieczorynką dowiemy się, który zespół zdobędzie trzeci półfinałowy punkt i co za tym idzie - psychologiczną przewagę nad rywalem.