czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Jarosława, Marka, Wiki| CZ: Marek
/

Przegrana Trzyńca w drugim półfinałowym meczu  | 04.04.2021

Każda seria kiedyś się kończy. Stalownicy Trzyniec po pięciu zwycięstwach z rzędu w play off ekstraligi hokeja przegrali w niedzielę z Mladą Bolesławią 1:3. Po dwóch meczach w Werk Arenie stan półfinałowej serii wynosi 1:1, w środę i czwartek atut własnego lodowiska będzie po stronie Mladej Bolesławi.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
W półfinale po dwóch meczach jest remis 1:1. Fot. dla "Głosu": ZENON KISZA

Trzyńczanie w niedzielnym pojedynku objęli prowadzenie w 9. minucie z kija Jacka Rodewalda, który ustawiony tyłem do bramki w efektowny sposób pokonał bramkarza J. Růžičkę. Goście w pierwszej tercji jednak wyrównali, a w drugiej zaaplikowali Stalownikom kolejne dwie bramki (Biczevskis, Bernad).

- Goście wykorzystali wszystkie nasze błędy. Podobnie było w fazie zasadniczej, w której też przegrywaliśmy z tym rywalem po niepotrzebnych kiksach w obronie - stwierdził szkoleniowiec Trzyńca, Václav Varad'a.

Seria grana do czterech zwycięskich meczów przenosi się w środku tygodnia do Mladej Bolesławi. Początek środowego i czwartkowego spotkania o godz. 17.30.