sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Bogumin: 43. Mistrzostwa MK PZKO w Skrzeczoniu w Tenisie Stołowym. Wyniki!  | 25.04.2023

W niedzielę 23 kwietnia w skrzeczońskim Domu PZKO przebiegła już 42. edycja Mistrzostw Miejscowego Koła PZKO w Tenisie Stołowym, tym razem z udziałem pezetkaowców z Orłowej-Lutyni, Orłowej-Poręby, Lutyni Dolnej, Hawierzowa-Szumbarku, zawodników gospodarzy oraz gościnnie Bronisława Farany reprezentującego przygraniczne Chałupki.

Ten tekst przeczytasz za 2 min.

Na wstępie uczestników turnieju oraz kibiców przywitał prezes Koła Czesław Gałuszka. Rozgrywki przebiegły w kategorii młodzieży do lat 16, kobiet i mężczyzn. W pierwszej z podanych kategorii najlepsi okazali się bracia Filip i Daniel Adamčíkowie z Lutyni Dolnej, trzecie miejsce zajął Jan Pociorek z Ropicy reprezentujący skrzeczońskie Koło.

Wśród pań dwa medalowe miejsca przypadły zawodniczkom Miejscowego Koła  PZKO Orłowa-Lutynia, przy czym mistrzem Koła została Maria Trombik, drugie miejsce zajęła Urszula Odstrčil, natomiast na trzecim miejscu się uplasowała reprezentantka gospodarzy Justyna Sandra Wojwoda. Należy tutaj dodać, iż Maria Trombik uczestniczy w mistrzostwach skrzeczońskiego Koła już od 2001 roku i w bieżącym roku zaliczyła swoje jubileuszowe dziesiąte zwycięstwo.

Rozgrywki w kategorii mężczyzn z udziałem 10 zawodników przebiegły w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Następne mecze rozegrano systemem play off. Ostatecznie po zaciętych półfinałowych i finałowych pojedynkach tytuł mistrza Koła zdobył Zbyszek Letocha z Orłowej-Poręby, wicemistrzem został Roman Pawlas z Hawierzowa-Szumbarku, na trzecim miejscu się uplasował Bronisław Farana z Chałupek a czwarte miejsce zajął Mirosław Ćmiel z Lutyni Dolnej. Dla Zbyszka Letochy to już ósmy tytuł mistrza skrzeczońskiego Koła.

Należy dodać, iż w ramach rozgrywek przebiegł również turniej na mini pingpongowym stole o czekoladową kurę, w którym zwycięzcą został Czesław Gałuszka. Na zakończenie sportowych zmagań najlepszym zawodnikom przekazano z ramienia skrzeczońskiego Koła dyplomy i nagrody rzeczowe.
Szczególne słowa podziękowania należą się referentowi sportowemu Jakubowi Aleksandrowi Wojwodzie oraz członkiniom skrzeczońskiego Klubu Kobiet i Klubu Młodych za ofiarne załatwienie spraw organizacyjnych i kulinarnych związanych z przygotowaniem mistrzostw z małą piłeczką.