niedziela, 28 czerwca 2026
Imieniny: PL: Florentyny, Ligii, Leona| CZ: Lubomír
Glos Live
/
Nahoru

Industrialna historia prosto z pociągu | 11.06.2026

Wycieczkowe retro pociągi ponownie wracają na swoje trasy prowadzące po bocznicach Ostrawsko-Karwińskiego Zagłębia Węglowego wśród szybów nieistniejących już kopalń oraz do ogrodu zoologicznego w Ostrawie. Takie przejażdżki to dobry sposób na zapoznanie się z industrialną historią regionu.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Przejażdżki pociągiem wśród kopalń cieszą się popularnością już kilka lat. Fot. Beata Schönwald

W poprzednich latach przejazdy pociągami górniczymi cieszyły się dużym zainteresowaniem i zawsze były wypełnione do ostatniego miejsca. Wśród pasażerów byli nie tylko mieszkańcy różnych regionów RC, ale także turyści z zagranicy, głównie z Polski, Słowacji i Niemiec.

Retro pociągi będą jeździć w weekendy, począwszy od jutra do niedzieli 20 września. W sumie zaliczą 90 kursów powrotnych. Składy kursujące po bocznicach dawnych kopalń będą wyruszać ze stacji Ostrawa Śródmieście i Hawierzów, pociągi do zoo – z Czeskiego Cieszyna. Dokładne godziny odjazdów z poszczególnych przystanków zostaną uwzględnione w standardowych rozkładach jazdy. Aby mieć pewność miejsca w pociągu, warto dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Obsługę pociągów wycieczkowych w tym sezonie zapewni spółka MBM rail s.r.o., która otrzymała na projekt, realizowany we współpracy ze spółką PKP Cargo International, dotację województwa morawsko-śląskiego.



Może Cię zainteresować.