sobota, 4 maja 2024
Imieniny: PL: Floriana, Michała, Moniki| CZ: Květoslav
/

Hokeiści Pardubic z meczbolem na kijach. W finale 3:2 dla Dynama | 24.04.2024

Znajdujemy się coraz bliżej rozstrzygnięcia fantastycznej finałowej serii Tipsport Ekstraligi hokeja na lodzie. W środę drużyna Pardubic pokonała na własnym stadionie Stalowników Trzyniec 3:0 i do Werk Areny przyjedzie w piątek z meczbolem na kijach.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Jedyna w meczu „setka” Trzyńca, zmarnowana przez Nestrašila. Fot. hcdynamo
Stalownicy nie zaliczyli dziś wieczorem udanego spotkania. Można nawet podkreślić, że był to najsłabszy występ podopiecznych Zdeňka Motáka w tym finale. Zespół Dynama rozbił obrońców tytułu w drugiej tercji, wygranej 3:0 po szybkich bramkach Radila (30.), Sedláka (31.) i Kauta (35.).

Po trzecim golu trzynieckiego bramkarza Ondřeja Kacetla zmienił Marek Mazanec. Finałowy zmiennik Kacetla w trzeciej tercji zamurował bramkę, sęk w tym, że zawodnicy w polu przespali również ostatnią odsłonę środowego spotkania. Trenerzy Trzyńca wypróbowali wszystkiego, do gry wprowadzali coraz częściej napastnika Martina Růžičkę, ten pomysł nie zdał jednak egzaminu.

W piątek o godz. 17.00 obie ekipy zmierzą się ponownie, tym razem w trzynieckiej Werk Arenie. Pardubice znajdują się o krok od zwycięstwa w tym sezonie, dla Stalowników piątkowe spotkanie zamieni się więc w mecz ostatniej szansy. W drodze powrotnej do Trzyńca drużyna Zdeňka Motáka z pewnością przeanalizuje wszystkie błędy na spokojnie. Chociażby szansę Andreja Nestrašila w pierwszej tercji, kiedy to trzyniecki napastnik w stuprocentowej okazji nie zdołał pokonać fenomenalnie broniącego dziś Willa.
W obliczu strzeleckiej impotencji napastników za najlepszego zawodnika Trzyńca uznano dziś obrońcę Mariana Adámka, grającego w play off w życiowej formie. Absolwent Polskiego Gimnazjum im. J. Słowackiego w Cz. Cieszynie należy do najlepszych hokeistów fazy pucharowej.