Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
Glos Live
/
Nahoru

Tipsport Ekstraliga: Najpierw zabawa, potem thriller  | 01.12.2023

Hokeiści Trzyńca sięgnęli w piątkowy wieczór po czwarte z rzędu zwycięstwo w Tipsport Ekstralidze. Mistrz RC na własnym stadionie pokonał Czeskie Budziejowice 3:2.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Kluczem do sukcesu Stalowników była świetna pierwsza tercja. Fot. Zenon Kisza
Stalownicy po raz ostatni schodzili z lodowiska na tarczy 19 listopada, po przegranej z Litwinowem w dogrywce. Dzisiejszy pojedynek z Czeskimi Budziejowicami w pierwszej tercji przypominał zabawę w kotka i myszkę z kreskówki „Tom i Jerry”, kotem Tomem byli zaś gospodarze prowadzący do pierwszej przerwy w łatwym stylu 3:0.

Goście nie oddali jednak meczu bez walki. W drugiej i trzeciej tercji Motor zwiększył obroty, przestawiając się powoli z ofiary w napastnika. Trzyńczanie w ostatniej odsłonie wrócili do sprawdzonej gry, ale również w tej partii spotkania krążek z siatki wyławiał wyłącznie trzyniecki bramkarz Mazanec. Kontaktowego gola na 3:2 zdobył dla Czeskich Budziejowic w 55. minucie Toman, na więcej agresywnie grających gości nie było jednak stać.

Stalownicy Trzyniec pozostają w ten weekend na 3. miejscu w tabeli i... pod Jaworowym. W niedzielę podopieczni Zdeňka Motáka od godz. 15.00 podejmują lidera, Pardubice. W pozycji trenera Dynama do Trzyńca wróci były szkoleniowiec Stalowników, Václav Varad’a.

TIPSPORT EKSTRALIGA
TRZYNIEC – CZ. BUDZIEJOWICE 3:2
Tercje: 3:0, 0:1, 0:1. Bramki i asysty: 3. Voženílek (Pánik), 17. Kundrátek (M. Roman, Doktor), 19. Čacho (Marinčin) – 38. Ordoš (Gulaš), 55. Toman).
Trzyniec: Mazanec – Smith, Marinčin, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána, Pánik – M. Růžička, Sikora, Nestrašil – Hrehorčák, M. Roman, Doktor – Kurovský, Čacho, Dravecký.