wtorek, 7 maja 2024
Imieniny: PL: Augusta, Gizeli, Ludomiry| CZ: Stanislav
/

Tipsport Ekstraliga: W Werk Arenie świętował Varad'a  | 03.12.2023

Wszystko co piękne kiedyś się kończy. Dla hokeistów Trzyńca podwójny pech, że świetna passa w Tipsport Ekstralidze zakończyła się właśnie w niedzielnym hicie 25. kolejki w Werk Arenie, w meczu z Pardubicami prowadzonymi przez byłego trenera Stalowników, Václava Varadię.

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 30 s
Trener Pardubic Václav Varad'a miał powody do zadowolenia. Fot. Zenon Kisza
Trzyńczanie przystępowali do dzisiejszego szlagieru z liderem tabeli podbudowani serią czterech zwycięstw z rzędu, a także długą passą szesnastu nieprzegranych pojedynków w regulaminowym czasie gry. Pojedynek trzeciego z pierwszym zespołem tabeli zakończył się niemniej zwycięstwem lidera z Pardubic 5:1.

Drużyna Václava Varadi zdominowała strefę środkową lodowiska, narzucając gospodarzom swój styl gry. Trener Stalowników Zdeněk Moták mógł skorzystać w meczu z usług napastnika Martina Růžički, który wrócił do gry już w piątkowym starciu z Czeskimi Budziejowicami, na placu gry ponownie zabrakło jednak Libora Hudáčka i Marka Daňo. Między innymi te aspekty zaważyły na losach niedzielnego spotkania, Dynamo wystawiło bowiem do gry bardziej wyrównany zespół, z lepiej poukładanymi atakami.

– Popełnialiśmy błędy, źle wykańczaliśmy akcje, po prostu zagraliśmy dziś kiepsko – skomentował spotkanie trener Trzyńca Zdeněk Moták. – Rumieńców nabrała nasza gra dopiero w trzeciej tercji. Mam nadzieję, że przynajmniej w tej odsłonie zasłużyliśmy na oklaski ze strony naszych wiernych kibiców – dodał szkoleniowiec Trzyńca. Warto podkreślić, że do Werk Areny pomimo trudnych warunków na drogach i bezpośredniej transmisji w stacji ČT Sport zjechało prawie 5 tysięcy kibiców. Dla nich też między innymi strzelił honorowego gola po efektownej akcji Richard Pánik. Słowacki napastnik w 47. minucie nie dał szans pardubickiemu bramkarzowi, ustalając wynik atrakcyjnego spotkania na 1:5.

Szkoleniowiec Pardubic, Václav Varad’a, tryskał po meczu pozytywną energią. – Cieszyłem się do Trzyńca, bo spędziłem tu piękne lata w roli trenera, a wcześniej zawodnika. I chciałbym podziękować moim chłopakom za świetny hokej okraszony kompletem punktów z bardzo wymagającym rywalem.
TIPSPORT EKSTRALIGA
TRZYNIEC – PARDUBICE 1:5
Tercje: 0:2, 0:3, 1:0. Bramki i asysty: 47. Pánik (Voženílek, M. Růžička) – 7. Radil (Zohorna, Bučko), 13. Poulíček (Cienciala, Bučko), 21. Čerešňák (Radil), 24. Zohorna (R. Kousal, Čerešňák), 27. Sedlák (Kaut, Čerešňák).
Trzyniec: Kacetl (od 24. Mazanec) – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Vrána, Voženílek – Nestrašil, Sikora, Růžička – Doktor, Roman, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský.