Imieniny: PL: Beniny, Filipa, Judyty| CZ: Radoslav
Glos Live
/
Nahoru

Tipsport Ekstraliga: Zwycięstwo Trzyńca z Karlowymi Warami | 27.11.2023

Dynamiczna druga tercja w wykonaniu Stalowników Trzyniec była kluczem do zwycięstwa w meczu 22. kolejki Tipsport Ekstraligi hokeja na lodzie. Mistrz RC pokonał na własnym lodowisku Karlowe Wary 3:1. Przed Stalownikami teraz seria trzech spotkań z rzędu w Werk Arenie.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Trzy punkty pozostały w weekend w Werk Arenie. Fot. Zenon Kisza
Trzyńczanie przystępowali do niedzielnego pojedynku w Werk Arenie bez trzech etatowych napastników – Martina Růžički, Marka Daňo i Libora Hudáčka. Trener Zdeněk Moták zmuszony był więc do zmian w ustawieniu poszczególnych formacji, przemeblowanie ataków nie wpłynęło jednak negatywnie na grę gospodarzy. Gwiazdą spotkania został zdobywca dwóch bramek, napastnik Andrej Nestrašil, świetne spotkanie w drugim ataku obok Nestrašila i Daniela Kurovskiego zaliczył też młody napastnik Trzyńca, Petr Sikora.

Kluczowe dla losów meczu były dwie szybkie bramki Stalowników zdobyte na wstępie drugiej tercji, po których gospodarze przechylili szalę spotkania na swoją korzyść. Na 1:1 wyrównał w 21. minucie Nestrašil, na 2:1 trafił minutę później Miloš Roman. Kiedy w końcówce trzeciej tercji goście postawili wszystko na jedną kartę, Nestrašil strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 3:1.

Więcej z hokejowych stadionów we wtorkowym, drukowanym wydaniu gazety.
TIPSPORT EKSTRALIGA
TRZYNIEC – K. WARY 3:1
Tercje: 0:1, 2:0, 1:0. Bramki i asysty: 21. Nestrašil (Kurovský, Kundrátek), 22. M. Roman (Hrehorčák, Čacho), 58. Nestrašil (Hrehorčák, Marinčin) – 14. O. Procházka (Gríger, Mikyska).
Trzyniec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – Voženílek, Vrána, Pánik – Kurovský, Sikora, Nestrašil – Hrehorčák, M. Roman, Holinka – Doktor, Čacho, Dravecký.