Imieniny: PL: Marii, Marzeny, Ryszarda| CZ: Oto
Glos Live
/
Nahoru

Trzyniec: Stalownicy pokonali Kometę Brno 7:2. W ligowej tabeli znaleźli się w czołowej trójce  | 27.12.2022

To była prawdziwa demolka. Hokeiści Trzyńca rozbili w poniedziałek u siebie Kometę Brno 7:2, wykorzystując wszystkie swoje atuty – włącznie z udanymi przewagami liczebnymi.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 45 s

Stalownicy w stałych fragmentach gry uderzyli aż czterokrotnie. – Z siedmiu przewag liczebnych w czterech przypadkach udało nam się zdobyć gola. To był klucz do sukcesu – skomentował wygraną Vladimír Országh, drugi trener HC Stalownicy Trzyniec.

Najważniejszą bramkę gospodarze zdobyli na sekundę przed końcem pierwszej tercji, kiedy to Nestrašil strzałem nie do obrony ustalił wynik pierwszej tercji na 3:0. Kometa w całym meczu nie znalazła antidotum na ofensywny oraz dokładny hokej w wykonaniu podopiecznych Zdeňka Motáka.

W tym roku hokeiści zaszaleją jeszcze dwukrotnie. W środę Trzyniec zmierzy się na wyjeździe z Kladnem (18.00), w piątek podejmuje Liberec (17.00). W ekstraligowej tabeli prowadzą Pardubice (63 pkt.), drugie miejsce zajmują Witkowice (59), Trzyniec plasuje się na trzeciej pozycji (54).

TIPSPORT EKSTRALIGA

TRZYNIEC – BRNO 7:2

Tercje: 3:0, 3:1, 1:1. Bramki i asysty: 8. Miloš Roman (Hrehorčák, M. Doudera), 15. Martin Růžička (M. Daňo, A. Nestrašil), 20. A. Nestrašil (Martin Růžička), 24. Voženílek (Marcinko, J. Jeřábek), 29. M. Daňo (Marcinko, A. Nestrašil), 39. Marcinko (Martin Růžička, J. Jeřábek), 45. Buček (Dravecký, Kurovský) – 28. Koblížek (Kučeřík), 58. Süss (Kratochvíl, Kundrátek).

Trzyniec: Mazanec – Marinčin, Havránek, Zahradníček, M. Doudera, Čukste, J. Jeřábek – Martin Růžička, Marcinko, Voženílek – M. Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Kurovský, Dravecký, Buček.