sobota, 27 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Sergiusza, Teofila, Zyty| CZ: Jaroslav
/

Gładkie zwycięstwo Stalowników w pierwszym finałowym meczu | 18.04.2021

Hokeiści Trzyńca nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku finału play off ekstraligi. W pierwszym meczu finałowym podopieczni trenera Václava Varadi pokonali w niedzielę w Werk Arenie ekipę Liberca 6:2. Po raz pierwszy w tym roku oprócz pluszowych misiów na trybunie pojawili się też kibice, sanepid zezwolił na udział 300 najwierniejszych fanów.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.

Stalownicy rzucili się na rywala z impetem, prowadząc po kwadransie gry 3:0. Libereckie Tygrysy, zaskoczone takim scenariuszem, nie znalazły antidotum na ofensywny huragan gospodarzy. Stalownicy swoje armaty sprawdzili w pełni w pierwszej i drugiej tercji, w trzeciej kontrolowali przebieg wydarzeń na lodowisku, oszczędzając siły na poniedziałkowy drugi mecz w Werk Arenie.

1. FINAŁ EKSTRALIGI

TRZYNIEC - LIBEREC 6:2

Tercje: 3:0, 3:2, 0:0. Bramki i asysty: 7. Freibergs (Růžička, Adámek), 10. Kundrátek (Doudera, Stránský), 15. Hrňa (Freibergs, Růžička), 26. Špaček (Kovařčík, Freibergs), 30. Stránský (Gernát, Růžička), 36. Doudera (M. Kovařčík, Špaček) - 21. Birner, 29. A. Musil.

Trzyniec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Freibergs – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský.