sobota, 27 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Sergiusza, Teofila, Zyty| CZ: Jaroslav
/

Patriotyzm na sportową nutę | 05.12.2019

W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nad Wisłą zorganizowano szereg imprez o charakterze patriotycznym i patriotyczno-sportowym. W klamry tej drugiej kategorii idealnie wpisał się Festiwal Biegowy w Ostródzie.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Podium w rywalizacji sztafet. Nasi najlepsi. Fot. ARC

W festiwalu skierowanym do Polonii z całego świata w korzystnym świetle pokazała się również reprezentacja Polaków w RC startująca w barwach PTTS „Beskid Śląski”. Do Ostródy pojechała czteroosobowa ekipa biegaczy w składzie Władysław Martynek, Roman Słowioczek, Józef Bielesz i Henryk Cieślar.

W sobotniej części imprezy Zaolziacy w świetnym stylu zwyciężyli w sztafecie w kategorii Polonii (Ukraina, Białoruś, Litwa, Czechy), pokonując najszybciej trasę liczącą 4x959 m. – Wymóg regulaminu był taki, że musieliśmy też wypożyczyć biegaczkę z innej ekipy, w naszym przypadku chodziło o sympatyczną Polkę z Białorusi, Irenę Denisiewicz – zdradził „Głosowi” Henryk Cieślar, wiceprezes PTTS „Beskid Śląski”.

W niedzielę w kategorii „Open” biegacze rywalizowali na dystansie 5760 m wokół jeziora Sajmino. W kategorii do lat 50 na czwartym miejscu linię mety przeciął Józef Bielesz, podium zdobyliśmy natomiast w starszych kategoriach – srebro wywalczył Roman Słowioczek, brąz Władysław Martynek (ponad 50 lat). W biegu wzięło udział 136 uczestników. – Impreza została wzorowo przygotowana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Olsztynie i Ostródzie. To była wspaniała lekcja patriotyzmu na sportową nutę – podkreślił Cieślar.