sobota, 27 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Sergiusza, Teofila, Zyty| CZ: Jaroslav
/

Remisowe derby na zakończenie sezonu | 29.05.2021

Remisem 1:1 zakończyły się piłkarskie derby pomiędzy Banikiem Ostrawa a MFK Karwina. Obie drużyny na zakończenie sezonu pokazały futbol "na tak".

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 15 s
Świetny mecz zaliczył karwiński bramkarz Vladimír Neuman. Fot. FCB/Petr Kotala

To mógł być mecz o przysłowiową pietruszkę, ale nie był. Za sprawą obu zespołów głodnych zwycięstwa w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 futbol na Miejskim Stadionie w Witkowicach trzymał w napięciu do ostatnich sekund. W derbach więcej z gry mieli gospodarze, którzy wypracowali sobie również więcej sytuacji podbramkowych. Banik z mnóstwa dogodnych okazji wykrzesał tylko jedną bramkę - w 48. minucie po strzale de Azevedo. Karwiniacy ze świetnym Vladimírem Neumanem w bramce pokazali pełnię swoich możliwości po zmianie stron.

Swojego premierowego gola w Fortuna Lidze, w dodatku na wagę remisu, zdobył w 58. minucie łotewski pomocnik Siniawskij, który dobił do bramki piłkę po błędzie ostrawskiego bramkarza Budinskiego. W końcówce spotkania to Banik był bliżej zwycięstwa. Swoje "setki" zmarnowali jednak Buchta i Zajíc. Buchta w dobrej pozycji trafił  w słupek, Zajíc po solowym rajdzie z połowy boiska spudłował, by następnie zorientować się, że w dodatku znajdował się w pozycji spalonej.

- Myślę, że dla Banika ten remis oznacza stratę. Dla nas to dobry wynik na wyjeździe i potwierdzenie niezłego sezonu, w którym nie walczyliśmy do końca o uratowanie skóry - stwierdził szkoleniowiec Karwiny Jozef Weber.