Tradycja smażenia
zielonoświątkowej jajecznicy, wywodząca się ze Śląska Cieszyńskiego, od
przeszło dekady zadomowiła się również wśród Polaków zamieszkujących Brno i
okolice. Co więcej, w tym roku Klub Polonus Brno stał się „ogólnokrajowym
centrum smażenia jajecznicy”, a to za sprawą gości zarówno z Pragi,
reprezentowanych przez Małgorzatę Bejšovcową, prezes stowarzyszenia „Polska
Kultura w Pradze”, jak i z Zaolzia, których przedstawicielką była Daria Woźnica
z MK PZKO w Lutynia Dolnej.
Czytaj więcej »»