Imieniny: PL: Augusta, Gizeli, Ludomiry| CZ: Stanislav
Glos Live
/
Nahoru

Stalownicy przegrali pierwsze ćwierćfinałowe starcie w Pradze 2:3 | 19.03.2023

Skuteczna gra w trzeciej tercji i dwa gole nie wystarczyły do odniesienia sukcesu – w niedzielne popołudnie Stalownicy Trzyniec przegrali pierwszy ćwierćfinałowy mecz ze Spartą Praga 2:3.

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Mimo dwóch strzelonych goli hokeiści z Trzyńca zostali na ostatecznie na lodzie... Fot. Zenon Kisza.
Po wyeliminowaniu ekipy Litwinowa w dalszej rywalizacji hokejowego play off Stalownicy z Trzyńca w ćwierćfinale trafili na praską Spartę. Pierwszy z dwóch meczów rozgrywanych w stolicy gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść dzięki dobrze rozegranej pierwszej tercji i trafieniom Ostapa Safina i Olavi Vauhkonena.

Kiedy w drugiej Pavel Kousal podwyższył prowadzenie Sparty na 3:0, losy meczu wydawały się przesądzone. Hokeiści z Trzyńca pokazali jednak charakter i po trafieniach Martina Růžički i Tomáša Marcinki byli bliscy doprowadzenia do remisu. Na odrobienie strat zabrakło im jednak czasu. Sparta wygrała 3:2.

W poniedziałek mecz numer dwa. Później rywalizacja przeniesienie się do Werk Arena w Trzyńcu.