Karwina/Frydek-Mistek: Wyróżnienie dla bibliotekarki Marceli Wierzgoń | 18.06.2026
Marcela Wierzgoń,
kierowniczka Oddziału Literatury Polskiej Biblioteki Regionalnej w Karwinie,
otrzymała trzecią nagrodę w konkursie Knihovnická K2 –
Bibliotekarz/Bibliotekarka Województwa Morawsko-Śląskiego 2026.
Ten tekst przeczytasz za 45 s
Marcela Wierzgoń otrzymała trzecią nagrodę wojewódzkiego konkursu. Fot. mat. pras.
Nagrody te przyznaje województwo morawsko-śląskie we współpracy z
Morawsko-Śląską Biblioteką Naukową w Ostrawie. Uroczystość wręczenia nagród
odbyła się we wtorek w kaplicy św. Barbary na zamku we Frydku-Mistku.
Marcela Wierzgoń znana jest ze swojej bibliotekarskiej pasji, którą
dzieli się z czytelnikami – zarówno dorosłymi, jak i najmłodszymi – zachęcając
ich do korzystania z księgozbioru Oddziału Literatury Polskiej Biblioteki
Regionalnej w Karwinie.
Pierwszą nagrodę otrzymała Adela Klaczakowa z biblioteki w
Sobieszowicach, a drugą – Zdeňka Mitašíkowa, bibliotekarka Biblioteki
Publicznej w Dziećmorowicach.