sobota, 27 czerwca 2026
Imieniny: PL: Cypriana, Emanueli, Władysława| CZ: Ladislav
Glos Live
/
Nahoru

Karwina/Frydek-Mistek: Wyróżnienie dla bibliotekarki Marceli Wierzgoń | 18.06.2026

Marcela Wierzgoń, kierowniczka Oddziału Literatury Polskiej Biblioteki Regionalnej w Karwinie, otrzymała trzecią nagrodę w konkursie Knihovnická K2 – Bibliotekarz/Bibliotekarka Województwa Morawsko-Śląskiego 2026. 

Ten tekst przeczytasz za 45 s
Marcela Wierzgoń otrzymała trzecią nagrodę wojewódzkiego konkursu. Fot. mat. pras.

Nagrody te przyznaje województwo morawsko-śląskie we współpracy z Morawsko-Śląską Biblioteką Naukową w Ostrawie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek w kaplicy św. Barbary na zamku we Frydku-Mistku.

Marcela Wierzgoń znana jest ze swojej bibliotekarskiej pasji, którą dzieli się z czytelnikami – zarówno dorosłymi, jak i najmłodszymi – zachęcając ich do korzystania z księgozbioru Oddziału Literatury Polskiej Biblioteki Regionalnej w Karwinie.

Pierwszą nagrodę otrzymała Adela Klaczakowa z biblioteki w Sobieszowicach, a drugą – Zdeňka Mitašíkowa, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Dziećmorowicach. 



Może Cię zainteresować.