Imieniny: PL: Marii, Marzeny, Ryszarda| CZ: Oto
Glos Live
/
Nahoru

Druga wygrana Trzyńca w półfinale ekstraligi | 30.03.2018

Plan został spełniony z nawiązką. Hokeiści Trzyńca wygrali również drugi półfinałowy pojedynek na tafli Hradca Kralowej i w serii prowadzą 2:0.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Stalownicy w półfinale prowadzą już 2:0. Fot. hcocelari

W czwartek cztery bramki w siatce Mountfieldu, w piątek dwie. Stalownicy pokonali dziś Mountfield 2:1, nawiązując do świetnej defensywy z pierwszego półfinału. Tym razem do zwycięstwa wystarczyły dwa trafienia - Vladimíra Svačiny z 5. minuty i Erika Hrni z 19. Gospodarze w 23. minucie zdobyli kontaktowego gola, ale to było z ich strony wszystko. Rewelacyjny Šimon Hrubec zamurował trzyniecką bramkę, a szóstka obrońców w heroicznej walce wyczyściła strefę bramkową. Mountfield w trzeciej tercji naciskał, próbował szczęścia w przewagach liczebnych, ale bezskutecznie.

W poniedziałek i wtorek seria grana do czterech zwycięstw zagości w Werk Arenie.

HRADEC KR. - TRZYNIEC 1:2

Tercje: 0:2, 1:0, 0:0. Bramki: 23. Džerinš - 5. Svačina, 19. Hrňa. Trzyniec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Matyáš, Linhart - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Hrňa, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík. Stan serii: 0:2.