piątek, 26 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Marii, Marzeny, Ryszarda| CZ: Oto
/

Tipsport Ekstraliga: Wygrana Trzyńca z Kladnem zrodziła się w bólu | 05.02.2023

W meczu 45. kolejki hokejowej Tipsport Ekstraligi w trzynieckiej Werk Arenie zaprezentowało się Kladno z 51-letnim Jaromírem Jágrem w składzie. Ostatnie w tabeli Kladno było wyrównanym rywalem dla faworyzowanych gospodarzy, którzy w ostatnich tygodniach grają poniżej oczekiwań.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Migawka z dzisiejszej walki w Werk Arenie. Fot. ZENON KISZA

Stalownicy po piątkowej porażce z Kometą Brno przystępowali do niedzielnego spotkania ze świadomością, że kolejna przegrana, w dodatku przed własną publicznością, może wyzwolić prawdziwą lawinę hejtu. Zwycięstwo 5:4 zrodziło się w bólu.

Hokejowa wymiana ciosów – tak można w skrócie scharakteryzować niedzielne popołudniowe zawody w Werk Atenie. Stalownicy prowadzili od 9. minuty z kija Marka Daňo, goście jednak błyskawicznie zareagowali, wyrównując po strzale Plekanca, którego obsłużył Jágr. W trzeciej tercji, po bramce Jágra na 3:4, trzynieccy kibice zaczęli głośno krzyczeć na przemian dwa hasła: „budíček” (pobudka) i „My chcemy Trzyniec”. Te motywacyjne slogany szybko poskutkowały wyrównującym golem z kija Martina Růžički. W 52. minucie gospodarze znów wyszli na prowadzenie – Tomáš Marcinko zgasił świetnie podanie od Daňo i strzałem z bekhendu nie dał szans kladeńskiemu golkiperowi. Prowadzenie 5:4 utrzymało się już do końca spotkania. Kladno próbowało odmienić losy meczu w power play, ale bezskutecznie.

W tym tygodniu pod Jaworowym zrealizowano dwa ciekawe zakupy – sprowadzono kanadyjskiego obrońcę Adama Smitha, a także Lukáša Kaňáka z Pilzna. Smith w dzisiejszym meczu jeszcze nie był do dyspozycji trenerów, Kaňák pojawił już się na liście meczowej.

Więcej z hokejowych stadionów we wtorkowym, drukowanym wydaniu gazety.