sobota, 27 czerwca 2026
Imieniny: PL: Cypriana, Emanueli, Władysława| CZ: Ladislav
Glos Live
/
Nahoru

Z Karwiny nad Bałtyk. Marek Jarolím będzie trenował Arkę Gdynia | 17.06.2026

Zaledwie osiem miesięcy spędził za sterem piłkarzy Karwiny trener Marek Jarolím. 42-letni szkoleniowiec związał się w środę kontraktem z pierwszoligową Arką Gdynia, która po spadku z polskiej ekstraklasy zamierza szybko wrócić do elity. Wraz z Jarolímem misję nad Olzą zakończyli też asystent Pavel Němec i trener bramkarzy Tomáš Pokorný.

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 60 s
Marek Jarolím już nie jest trenerem MFK Karwina. Klub w coraz większych opałach. Fot. mfkkarvina

Klub MFK Karwina, który znajduje się w epicentrum zainteresowań organów antykorupcyjnych FAČR (Piłkarskiej Asocjacji Republiki Czeskiej) w związku z aferą łapówkarską i oskarżeniami, na razie nieprawomocnymi, wystosowanymi wobec prezydenta miasta Jana Wolfa, przeżywa najtrudniejszy tydzień w swojej historii. Już 23 czerwca zespół powinien wznowić regularne zajęcia pod kątem przygotowań do nowego sezonu Chance Ligi, ale nie wiadomo, czy w ogóle zostanie dopuszczony do rozgrywek. 

Poniedziałkowy werdykt Komisji Etyki FAČR o degradacji klubu do II ligi oraz milionowych karach finansowych dla klubu i samego Wolfa nie wróży dla karwińskiego futbolu nic dobrego. Władze klubu odwołały się wprawdzie od werdyktu, czarne chmury jednak dalej wiszą nad futbolem w tym mieście. Treningi ruszą więc już bez Jarolíma, pytanie też, z którymi piłkarzami drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu.

Dyrektor sportowy MFK Karwina, Lubomír Vlk, podziękował Jarolímowi za świetną pracę wykonaną w Karwinie. - Życzę Markowi powodzenia w nowym zespole. Obowiązująca umowa z naszym klubem została rozwiązana na prośbę trenera i jego współpracowników - stwierdził Vlk.

Jarolím na zawsze zapisze się złotymi literami w historii karwińskiego klubu, z którym sięgnął w tym roku po zwycięstwo w Pucharze MOL, a w tabeli Chance Ligi drużyna uplasowała się na ósmej pozycji, najlepszej w pierwszoligowych dziejach klubu. 
Arka Gdynia, która w sezonie 2025/2026 spadła na zaplecze ekstraklasy, w czerwcu połączyła siły z mistrzem RC, Slavią Praga, zostając jej oficjalnym partnerskim klubem. Jarolím i jego asystenci są więc pierwszymi czeskimi jaskółkami, które pojawiły się w Arce u progu przygotowań do nowego sezonu w drugiej najwyższej klasie rozgrywek w Polsce.  



Może Cię zainteresować.