Wróćcie jak nowa generacja iPhone’a | 26.06.2026
Uroczyste
zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Polskim Gimnazjum im. Juliusza
Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbyło się w piątek w sali gimnastycznej. Był
to czas podsumowania minionych miesięcy, wręczenia nagród dla najbardziej
zaangażowanych uczniów, podziękowań i wakacyjnych życzeń.
Ten tekst przeczytasz za 2 min.
\Polskie Gimnazjum zakończyło rok szkolny w sali gimnastycznej. Fot. Beata SchönwaldFot.
Dyrektor
szkoły Maria Jarnot podkreśliła, że był to rok pełen wydarzeń, projektów
edukacyjnych, wyjazdów, spotkań i prelekcji, które pozwalały uczniom rozwijać
swoje zainteresowania i talenty. Jak zaznaczyła, dla każdego rocznika ten rok
był jednak trochę inny. Dla
pierwszoklasistów tradycyjnie najtrudniejszy. – Wierzę, że spełniły się wasze
oczekiwania i dobrze czujecie się wśród starszych kolegów. Sprostaliście
wymaganiom gimnazjum, o czym świadczą wasze wyniki w nauce – zaznaczyła. Drugoklasistów
zachęcała do angażowania się w życie szkoły oraz rozwijania swoich zainteresowań.
Jednocześnie przypomniała, że gimnazjum jest szkołą ogólnokształcącą i dlatego
warto przykładać się do wszystkich przedmiotów. – Nigdy nie wiadomo, jak
potoczą się wasze losy, i czy w przyszłości dzisiaj nielubiane przedmioty nie
będą wam potrzebne – przekonywała. Natomiast do uczniów klas trzecich zwróciła
się z myślą o zbliżającej się maturze. Zachęcała ich do odpowiedzialnego
podejścia do nauki i świadomego planowania swojej przyszłości.
W
tym roku szkolnym zdecydowana większość uczniów osiągnęła bardzo dobre wyniki,
choć nie wszystkim udało się uzyskać promocję do następnej klasy. Pojawiły się
również nagany dyrektora i wychowawców.
W
piątek wielu miało jednak powód dumy, kiedy wychowawcy klas wręczali im bony
książkowe za reprezentowanie szkoły, udział w projektach i aktywną pracę na
rzecz swojej klasy. Najlepszym uczniom poszczególnych roczników przekazano nagrody
Wybitny Uczeń. Otrzymali je Barbara Szeliga z klasy 1b, Tomasz Michnik z klasy
2c oraz Joanna Böhm z klasy 3b. Dodatkowo Tomasz Michnik odebrał nagrodę
ufundowaną przez Macierz Szkolną przy Polskim Gimnazjum dla najbardziej
wszechstronnego ucznia. To oni zebrali tego dnia największe brawa.
GALERIE Koniec roku szkolnego w Polskim Gimnazjum