Karwina: Nie respektują zakazu. Wjeżdżają na plac budowy | 07.06.2026
W
Karwinie-Starym Mieście ruszyła budowa nowej kładki dla pieszych i turystów.
Połączy ona leżące na przeciwnych brzegach Olzy ulice Sovinecką i U Řeky. W
związku rozpoczęciem prac została zamknięta część ścieżki rowerowej. Niektórzy jej
użytkownicy nie respektują jednak zakazów.
Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Użytkownicy ścieżki nie respektują zakazu, przesuwają barierki i przewracają tablice. Fot. ARC miasta
Plac
budowy został co prawda ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony, a na ścieżce
rowerowej ustawiono tablice informacyjnie dotyczące zamknięcia trasy i
możliwości objazdu, jednak niektórzy rowerzyści nie dbają na to. Wjeżdżają na
teren objęty zakazem oraz przesuwają, wywracają i niszczą barierki.
– Takie zachowanie jest bardzo
niebezpieczne. W najbliższych dniach rozpoczną się kolejne prace budowlane, w
tym wykopy pod osadzenie konstrukcji kładki, do których wpadnięcie grozi
poważnymi obrażeniami. Stanowczo prosimy więc wszystkich rowerzystów i pieszych
o respektowanie zakazów i niewchodzenie na teren budowy – przekonuje Jana
Salomonowa, kierowniczka działu eksploatacji i utrzymania mienia Wydziału Usług
Komunalnych karwińskiego magistratu.
Mapa trasy alternatywnej. Fot. ARC
Zamknięcie
ścieżki rowerowej w miejscu budowy kładki w Starym Mieście będzie obowiązywało
przez cały czas realizacji tego projektu, czyli mniej więcej do marca
przyszłego roku.