niedziela, 28 czerwca 2026
Imieniny: PL: Florentyny, Ligii, Leona| CZ: Lubomír
Glos Live
/
Nahoru

Karwina: Nie respektują zakazu. Wjeżdżają na plac budowy | 07.06.2026

W Karwinie-Starym Mieście ruszyła budowa nowej kładki dla pieszych i turystów. Połączy ona leżące na przeciwnych brzegach Olzy ulice Sovinecką i U Řeky. W związku rozpoczęciem prac została zamknięta część ścieżki rowerowej. Niektórzy jej użytkownicy nie respektują jednak zakazów.

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Użytkownicy ścieżki nie respektują zakazu, przesuwają barierki i przewracają tablice. Fot. ARC miasta

Plac budowy został co prawda ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony, a na ścieżce rowerowej ustawiono tablice informacyjnie dotyczące zamknięcia trasy i możliwości objazdu, jednak niektórzy rowerzyści nie dbają na to. Wjeżdżają na teren objęty zakazem oraz przesuwają, wywracają i niszczą barierki.

– Takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne. W najbliższych dniach rozpoczną się kolejne prace budowlane, w tym wykopy pod osadzenie konstrukcji kładki, do których wpadnięcie grozi poważnymi obrażeniami. Stanowczo prosimy więc wszystkich rowerzystów i pieszych o respektowanie zakazów i niewchodzenie na teren budowy – przekonuje Jana Salomonowa, kierowniczka działu eksploatacji i utrzymania mienia Wydziału Usług Komunalnych karwińskiego magistratu.

Mapa trasy alternatywnej. Fot. ARC

Zamknięcie ścieżki rowerowej w miejscu budowy kładki w Starym Mieście będzie obowiązywało przez cały czas realizacji tego projektu, czyli mniej więcej do marca przyszłego roku.



Może Cię zainteresować.