Z REDAKCYJNEJ POCZTY: Matki w roli głównej | 08.06.2026
31 maja w
Domu Polskim w Karwinie-Frysztacie można było uczestniczyć w miłej imprezie,
zorganizowanej przez koło frysztackie razem z darkowskim, z okazji święta Dnia
Matki.
Ten tekst przeczytasz za 45 s
To była kolejna udana impreza w Domu Polskim w Karwinie-Frysztacie. Fot. ARC
Działacze dołożyli
wszelkich starań, aby spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze,
przysparzając widzom i uczestnikom dużo wrażeń. Darkowski chór „Lira” zatroszczył
się o miłe chwile, dając świetny – jak zawsze zresztą – popis swoich
możliwości, panie z Klubu Kobiet frysztackiego koła przygotowały smaczne
przekąski, a gospodarz obiektu odpowiadał wspólnie ze swoimi „kompanami” za pełny
bar.
Imprezę otworzył
wiceprezes frysztackiego koła, Roman Szarowski, którego przemówienie panie nagrodziły
rzęsistymi brawami. Następnie wszystkie obecne na sali panie otrzymały kwiatek
z rąk panów. A potem przyszedł czas na długą dyskusję, wspomnienia i plotki…
Tadeusz
Kondziołka