sobota, 27 czerwca 2026
Imieniny: PL: Cypriana, Emanueli, Władysława| CZ: Ladislav
Glos Live
/
Nahoru

Wróćcie jak nowa generacja iPhone’a  | 26.06.2026

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Polskim Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie odbyło się w piątek w sali gimnastycznej. Był to czas podsumowania minionych miesięcy, wręczenia nagród dla najbardziej zaangażowanych uczniów, podziękowań i wakacyjnych życzeń.

Ten tekst przeczytasz za 2 min.
\Polskie Gimnazjum zakończyło rok szkolny w sali gimnastycznej. Fot. Beata SchönwaldFot.

Dyrektor szkoły Maria Jarnot podkreśliła, że był to rok pełen wydarzeń, projektów edukacyjnych, wyjazdów, spotkań i prelekcji, które pozwalały uczniom rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Jak zaznaczyła, dla każdego rocznika ten rok był jednak trochę inny. Dla pierwszoklasistów tradycyjnie najtrudniejszy. – Wierzę, że spełniły się wasze oczekiwania i dobrze czujecie się wśród starszych kolegów. Sprostaliście wymaganiom gimnazjum, o czym świadczą wasze wyniki w nauce – zaznaczyła. Drugoklasistów zachęcała do angażowania się w życie szkoły oraz rozwijania swoich zainteresowań. Jednocześnie przypomniała, że gimnazjum jest szkołą ogólnokształcącą i dlatego warto przykładać się do wszystkich przedmiotów. – Nigdy nie wiadomo, jak potoczą się wasze losy, i czy w przyszłości dzisiaj nielubiane przedmioty nie będą wam potrzebne – przekonywała. Natomiast do uczniów klas trzecich zwróciła się z myślą o zbliżającej się maturze. Zachęcała ich do odpowiedzialnego podejścia do nauki i świadomego planowania swojej przyszłości.

W tym roku szkolnym zdecydowana większość uczniów osiągnęła bardzo dobre wyniki, choć nie wszystkim udało się uzyskać promocję do następnej klasy. Pojawiły się również nagany dyrektora i wychowawców.

W piątek wielu miało jednak powód dumy, kiedy wychowawcy klas wręczali im bony książkowe za reprezentowanie szkoły, udział w projektach i aktywną pracę na rzecz swojej klasy. Najlepszym uczniom poszczególnych roczników przekazano nagrody Wybitny Uczeń. Otrzymali je Barbara Szeliga z klasy 1b, Tomasz Michnik z klasy 2c oraz Joanna Böhm z klasy 3b. Dodatkowo Tomasz Michnik odebrał nagrodę ufundowaną przez Macierz Szkolną przy Polskim Gimnazjum dla najbardziej wszechstronnego ucznia. To oni zebrali tego dnia największe brawa.

 
GALERIE Koniec roku szkolnego w Polskim Gimnazjum
 




Może Cię zainteresować.